Likya Turu

Tur Programı

18 Haziran- 30 Temmuz- 27 Ağustos hareket

1. Gün : Siz değerli misafirlerimizle kalkış noktamızda buluşmanın ardından gece yolculuğuna başlıyoruz.

2. Gün : AKYAKA – GÖKOVA – SEDİR ADASI – KLEOPATRA KOYU- LACİVERT KOY – SUALTI MAĞARASI – AŞIKLAR YOLU – FETHİYE
Sabah yolda vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrasında Aydın – Muğla güzergâhı üzerinden Sakar Geçidi’ne ulaşıyoruz. Muğla ve Gökova’yı birbirine bağlayan Sakar Geçidi’nde yer alan Net Tesisleri’nde verilen kısa molada isteyen misafirlerimiz antik dönemde Keramikos Körfezi adıyla bilinen Gökova Körfezi ve Ovası’ndaki (Kerme) Aşıklar Yolu’nun unutulamayacak manzarasını izleyip yukarıdan fotoğraflayabilirler. Ardından kısa bir yolculuk sonrasında Gökova Körfezinin dantel gibi koyları, masmavi denizi, çam ağaçlarıyla körfezinin mavi, berrak sularının öpüştüğü, sürekli batıdan esen meltem rüzgârıyla sahile vuran dalgaların şiirselliği, denizine karışan iki azmağının (Akçapınar Azmağı ve Akyaka Kadın Azmağı) arasında kalan flora çeşitliliği, bu bölgede tatil yapan herkese eşsiz güzelliğe sahip Akyaka’ya ulaşıyoruz. Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Gökova Tekne Turuna çıkıyoruz. (1. Tekne turu fiyata dahildir.) Yol yorgunluğunu atıp, keyif çıkarabileceğimiz bu muhteşem tekne turumuzda, Gelibolu Adası, Sualtı Mağaraları Koyu, İncekum Plajı, Ege Dünyası’nın onurlu halkının şehri Sedir Adası (Kedrai) ve Kleopatra Plajı, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. Akşamüstü tekne turumuzu tamamlayıp tekneden iniyoruz. Akyaka’dan üzerimize sinen deniz kokusu ile ayrılıyoruz. Bünyesinde bol miktarda su tutabilen, bu nedenle bataklık olan bölgeleri kullanışlı hale getirmenin en doğal çözümü olarak ekilmiş olan okaliptüs ağaçlarının arasında, Aşıklar Yolu’nda yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında günümüzün son durağı ise Fethiye olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır (ekstra)
Öğle Yemeği: Akyaka’da menü olarak alınacak (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

3. Gün : FETHİYE SERBEST GÜN-ONİKİ ADALAR TEKNE TURU-FETHİYE DALIŞ TURU
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, arzu eden misafirlerimiz otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için ekstra olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler.

1.Seçenek: Tam Gün On iki adalar tekne turu (ekstra)
Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Görülecek yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tavşan Adası bulunmakta. (Verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan tekne turu bitimi tekrar Fethiye Marina’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde

2.Seçenek: Tam gün Fethiye dalış aktivitesi (ekstra)
Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tercih edilen tur fiyatına dahildir
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye – Muğla Otelleri

4. Gün : XANTHOS ANTİK KENTİ-LETOON ANTİK TİYATROSU- PATARA PLAJI- KEKOVA– BATIK ŞEHİR- ÜÇAĞIZ KÖYÜ
(Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel araçlarla muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz`e tekrar aşık olacaksınız. (ekstra) (Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.)

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından otelimizden hareketle, Antik çağdaki Likya devletinin başkenti ve 3 oyla temsil edilen Xanthos şehrine ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde antik şehri dolaşıyoruz. Göreceklerimiz arasında Harpyler Anıtı, Antik Tiyatro, Likya tipi mezarlar, Antik yol, Agora, Bazilika… Çekilen fotoğraflar ardından buradan ayrılarak Likya devletinin en önemli dinsel merkezi olan ve sayısız tapınağa sahip tanrıça Leto adına yapılmış, Letoon antik şehrine ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek rehberimizden Tanrıça Leto’nun mitolojik hikâyesini dinleyip antik şehirdeki tapınakları geziyoruz. Gezimiz sonrası Türkiye’nin en uzun plajlarından olan ve incecik kumdan oluşan plajı ile Patara Plajına hareket ediyoruz. Antik şehir içerisinden otobüsümüz ile geçerek buradan Patara Sahili`ne ulaşıyoruz. Altın sarısı kumlarında verilen uzun yüzme molasını takiben (Yoğunluk yüzünden otopark problemi yaşanması durumunda burada durulamayabilir). Ardından Kekova’nın girişi olan Üçağız’a (Teimioussa) doğru yolumuza devam ediyoruz. Masmavi sularda kulaç atabileceğimiz ve tarihi yaşayabileceğimiz bir tekne turu bizleri bekliyor. Kekova Tekne Turumuzda (2. Tekne Turu Fiyata dahildir) göreceğimiz yerler arasında; Yolu olmayan Simena (Kale Köy), Tersane Koyu, Hamidiye Koyu, Kekova Adası ve ll. yüzyılda bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir (Dolichiste) oluyor tekne gezimiz sonrası Otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece turuna çıkıyoruz. (ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

5. Gün : KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU YÜZME NOLALARI – FETHİYE DALIŞ TURU YÜZME MOLALARI – TAM GÜN JEEP SAFARİ – SAKLIKENT – RAFTİNG
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, arzu eden misafirlerimiz otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için ekstra olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler.

1. Seçenek: Tam Gün Kelebekler Vadisi tekne turu (ekstra)
Otelden aracımızla ayrılıp Babadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ne gidiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz ’in eşsiz koylarını gezmeye başlıyor ve ilk olarak dümenimizi Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur Kelebekler Vadisi’ne çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz vadi içinde yürüyüş yapabilirken, eşsiz turkuazın ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler ise sahilde vakit geçirebilirler. Günün devamında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Akvaryum Koyu gibi noktalar sayılabilir Tekne turunun bitiminde Belcekız sahiline yanaşıp otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz.

2. Seçenek: Tam gün Jeep Safari turu (ekstra)
Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. çamur banyosu ile günümüzü sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tercih edilen tur fiyatlarına dahildir.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye – Muğla Otelleri

6. Gün : ÖLÜDENİZ – BELCEKIZ- DALYAN TEKNE TURU – DALYAN KAYA MEZARLARI – DALYAN DELTASI – İZTUZU PLAJI – CARETTA CARETTA – ŞİRİNCE
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında u anda terkedilmiş, hayalet köy Kayaköy’ü ziyaret ediyoruz. Daha sonra sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Serbest zamanın bitimi sonrası aracımızla hareket ederek antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısı olan Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra, Dalyan’dan bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz. (3. Tekne Turu Fiyata dahildir) Teknemizle alt bölümüne kadar yaklaşarak izleyebileceğimiz Dalyan – Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Buradan, rehberimizin verdiği bilgi ardından ayrılarak Dalyan Kanalı içerisindeki tekne turumuza devam ediyoruz. İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Ardından ise Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek koruma altında bir tür olan Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil (Trionyx Tringulus) kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Dalyan da bizi bekleyen aracımıza binerek Aydın üzerinden akşamüstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları, meyve şarapları ile ünlü Şirince’ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Dalyanda menü olarak alınacak (ekstra)
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda serbest alınacaktır.

Fiyatlar / Kampanyalar

LİKYA TURU 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
  3199 TL 2859 TL 3899 TL (2-6) Yaş 1729.00 TL
        (7-12) Yaş 2429.00 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım ve araç içi ikramlar
Otellerde 4 Gece yarım pansiyon konaklama
Programda belirtilen çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
Kekova Tekne Turu
Dalyan Tekne Turu
Gökova Tekne Turu

Likya Turu

6 Gece 7 Gün
3199 6 Gece 7 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
  • Şirince
  • Fethiye
  • Ölüdeniz
  • Kaş
  • Kalkan
  • Demre
  • Gökova
Tur Kodu : GZ
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

23:00 – Sıhhiye Atatürk Lisesi Önü
23:30 – Söğütözü Armada Önü