Karadeniz ve Yaylalar Turu

Tur Programı

17 Ağustos hareket

1.Gün : Siz değerli misafirlerimizi buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra Karadeniz ve Yaylalar turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz. Gerekli molalarımız sonrası saat 08:00 civarı Trabzon’da restoranımızda alacağımız kahvaltı sonrası 13. yy.’da yapılmış 1572 tarihinde camiye çevrilen ardından 1964 yılında müzeye çevrilen Kommenos devletinin en önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesine geliyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası fotoğraf molası veriyoruz. Trabzon’a has telkâri sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz telkâri atölyesi ve mağazası gezisinin ardından kısa bir yolculuk sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını rehberimizden dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Gezimizi tamamlayıp otelimize geçmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

2.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl gezimiz için yola çıkıyoruz. Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene bıçak atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası alışverişimizi tamamlayıp muhteşem manzaraya sahip Uzungöl gezimiz için yola devam ediyoruz. Burada ekstra olarak düzenlenecek olan minibüslerle çıkılabilen (ekstra 70 TL)Karester yaylası turuna katılacak misafirlerimizle Uzungöl yolunun yanından kıvrılıp 2000 rakımına kadar yükselip Karaster yaylasına çıkıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında vereceğimiz çay molasında Uzungöl’ü tepeden seyrediyoruz. Sonrasında Uzungöl’e dönüyoruz. (Karester yaylasına çıkmak istemeyen misafirlerimizle Uzungöl’e devam edecekler). Burada vereceğimiz öğle yemeği arası ve gezilerimiz için serbest zamanda büyülü manzarası karşısında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı alıp yola çıkıyoruz. Ayder yaylasına ulaşıp keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yayla ve vadi turumuzun ardından aracımızdaki yerimizi alıp otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olan minibüslerimize binerek adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi gezileri için doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale ilk gezi noktamız oluyor. Zilkale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zilkale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin görülmesinin ardından aracımızdaki yerimizi alıp programımıza devam ediyoruz. Çayeli merkezde vereceğimiz yöresel öğle yemeği arası sonrası ekstra olarak düzenleyeceğimiz ve ulaşım için bizleri hazır bekleyen acentamıza özel minibüslerimize binerek mutlaka görülmesi gereken Karadeniz in en güzel en keyifli aktivitelerinden biri olan Kenan amca ve Fatma teyzenin büyük emekleri sonrası son halini alan estetik olarak muhteşem görsellere sahip Çayeli Haremtepe köyü (ÇEÇEVA) gizli çay bahçelerini görmeye gidiyoruz. (ekstra 50 TL) Muhteşem doğası ve görsel manzarası ile çay bahçelerini gezerek fotoğraf çekimi ve çay molası için serbest zaman veriyoruz. bu süre sonrası tekrar araçlarımızdaki yerimizi alarak Çayeli merkeze dönüyoruz. Bugünkü gezimizi tamamlıyor ve konaklama için otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’ya ulaşıyor ve Ordu’nun sembolü olan “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” sözünün yeri olan Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Boztepe’de Ordu şehir manzaralı restoranlarda çay kahve içebilir, bol oksijenli doğa yürüyüşü yapabilir, muhteşem manzarayı fotoğraflayabilir, sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Boztepe turumuzu tamamlamanın ardından Samsun termede öğle yemeği sonrası Karadeniz’in başkenti Samsun’a ulaşıyoruz. Gazi Müzesi ve Bandırma Vapuru gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman ve alışveriş molasının ardından Samsun’dan ayrılarak Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuz araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımız sonrası Ankara’ya ulaşıp bir başka programda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

Karadeniz ve Yaylalar Turu 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 06-11 Yaş 03-05 Yaş
2249 TL 2790 TL 1990 TL 1190 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım ve araç içi ikramlar,
Otellerde 3 Gece yarım pansiyon konaklama
İlk gün restoranda kahvaltı
Ayder yaylası turu
Zilkale Palovit Şelalesi Çat Vadisi turu
Programda belirtilen çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Karadeniz ve Yaylalar Turu

3 Gece 4 Gün
2249 3 Gece 4 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Samsun
 • Ordu 
 • Rize
 • Giresun
 • Trabzon
 • Ayder Yaylası
 • Uzungöl
 • Fırtına Deresi
 • Atatürk Köşkü
 • Çinçiva Köyü
 • Karester Yaylası
 • Çeçeva Çay Bahçeleri
 • Zilkale
 • Palovit Şelalesi
 • Sümela Manastırı
Tur Kodu : EKS
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

22:30 Kızılay Avm
22:40 Ankamall Avm Karşısı
22:45 Türk Telekom önü