Kapadokya Turu (1 Gece)

Tur Programı

Her hafta Cumartesi hareket

09-10-11 Temmuz (Kurban Bayramı) 

1.Gün : Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Pers dilinde “Güzel atlar ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi kahvaltı ikramımız ve gerekli molamız sonrasında ilk olarak gezimize Tuz Gölü ile başlıyoruz. Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Müthiş doğası ile, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahiptir. Vadide tam 380 basamak iniyor ve Ağaçaltı kilisesini ziyaret ederek vadi yürüyüşümüze başlıyoruz. Sonrasında restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra). Yemek sonrası yer altı şehri gezimizi yapıp şapkalı peri bacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’nin panoramik manzarasının izlenebildiği Güvercinlik Vadisini ziyaret ettikten sonra bölgenin önemli geçim kaynaklarından birisi olan Turasan şaraplarının fabrika mağazasını ziyaret ediyoruz. Asmalı konak gezisi ile ilk günümüzü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (Dinler Otel, By Cappadocia Hotel, Suhan Otel, Taşsaray Otel)

Not: Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi organizasyonumuza (Ekstra) katılabilirler.

2.Gün : Dileyen misafirlerimiz ile kahvaltı öncesi düzenlenen Balon Seyir turuna katılıyoruz. (Ekstra) Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında mistik yolculuğumuza Göreme Açıkhava Müzesi ziyareti ile devam ediyoruz. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Peri bacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çekiyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi gezisini tamamlayıp bölgenin meşhur kuruyemişlerini tadıp alabileceğimiz mağazamızda kısa bir vakit geçirdikten sonra Avanos merkeze geçiyoruz. Öğle yemeği için geçireceğimiz zaman sonrasında Avanos’un merkezine Kızılırmak üzerinde bulunan meşhur sallanan köprüyü ziyaret ederek serbest zaman veriyoruz. Avanos’dan hareket ile bölgenin bir diğer geçim kaynaklarından biri olan çanak çömlek yapım ve satış mağazalarını ziyaret ediyoruz. Burada eski usul ile çanak çömlek yapımını ustasından seyrediyoruz. Sonrasında Göreme merkeze gelerek dileyen misafirlerin katılabileceği ATV turu alanına geliyoruz. Tur boyunca Kapadokya bölgesinin en güzel alanlarında gezerek fotoğraf çekebilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Atv turu sonrası programın tamamlanması ile bölgedeki en büyük peri bacalarını yakından görebileceğimiz Paşabağı ören yerini ziyaret ediyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

Kapadokya Turu 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda     06-11 Yaş       03-05 Yaş
Bayramda 999 TL  899 TL 1049 TL 799 TL  649 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks araçlarla ulaşım ve araç içi ikramlar,
* Otelde yarım pansiyon 1 Gece konaklama (Sabah kahvaltı, akşam yemek)
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
* Profesyonel rehberlik hizmeti,
* 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Kapadokya Turu (1 Gece)

1 Gece 2 Gün
899 1 Gece 2 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
  • Tuz Gölü, Asmalı Konak
  • Çanak Çömlek ve Onyx Atölyeleri
  • Göreme Müze, Üç Güzeller
  • Balon Turu veya Balon İzleme Turu
  • Ihlara Vadisi ve Yeraltı Şehirleri
Tur Kodu : GZG
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

06:45 Kızılay 
06:55 Milli Kütüphane Gökkuşağı
07:00 Armada Alışveriş Merkezi