İstanbul Adalar Saraylar Turu

Tur Programı

04 Mart başlangıç her hafta sonu Cuma hareket

23:55’te Kızılay Avm Önü, 00:10 Armada Avm Önü, 00:20 Carrefoursa Avm Önü, 00:30 Optimum Avm Önündeki buluşmamızın ardından neşeli yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün : Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Kahvaltı için verilecek serbest zaman sonrasında rehberimiz eşliğinde İstanbul gezimize başlıyoruz. Hristiyanlık tarihinin en önemli yapıların birisi olan ve 961 yıl kilise olarak kullanılan, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethiyle birlikte camiye çevirdiği ve 482 yıl cami olarak kullanılan sonrasında Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle 1935 yılında müzeye çevrilen ve 2020 yılında tekrar camii olarak kullanılma kararı alınan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sultan Ahmet Meydanındaki 3500 yıllık bir tarihe sahip olan Dikilitaş’ı ve Eski Hipodrom Meydanı gezilerimizin ardından Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri “BlueMosque” olarak da bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizin Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve Osmanlı Devleti’nin 380 yıl boyunca idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra muhteşem bir boğaz turu için Eminönü iskelesinden grubumuza özel tur teknemiz ile yaklaşık 1,5 saat sürecek boğaz turumuz için hareket ediyoruz. Boğazın tüm güzelliklerini yakından görme fırsatı ve rehberimizden alacağımız bilgiler ile eğlence dolu bir tekne turunun ardından aracımıza geçerek akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2. Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bostancı vapur iskelesinden 09:15 Adalar vapuru ile Adalar Gezimize başlıyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir vapur yolculuğu sonrası Heybeliada’ya varıyoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmiş Eski Deniz Harp Okulu, İsmet İnönü Evi ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nun görülmesi sonrasında Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’da dileyen konuklarımız fayton ile ada turu yapılabilir, mevsim uygunsa yüzmek isteyen konuklarımız denize girebilir ya da sahilde Marmara manzarasına karşı çay içebilirler. Serbest zamanın ardından bostancıya dönüş için vapura geçiyoruz ve araçlarımıza geçerek Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

İstanbul Turu 2 Kişilik Odada Kişi Başı  Tek Kişilik Odada  05-11 Yaş Çocuk 03-05 Yaş Çocuk
899 TL 1049TL 849 TL 549 TL

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlarla ulaşım ve araç içi ikramlar,
Otelde 1 gece konaklama,
Otelde ilk gün akşam yemeği, ikinci gün açık büfe kahvaltı
Boğazda tekne turu,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Profesyonel rehberlik hizmeti,
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

İstanbul Adalar Saraylar Turu

1 Gece 2 Gün
899 1 Gece 2 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
  • İstanbul
  • Heybeli Ada
  • Büyük Ada
  • Topkapı Sarayı
  • Ayasofya Müzesi
  • Yerebatan Sarnıcı
  • Sultanahmet Camii
  • Dikilitaş
  • Tarihi Mısır Çarşısı
Tur Kodu : GZG
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

23:55 Kızılay
00:10 Armada Avm Önü
00:20 Carrefours Avm Önü
00:30 Optimum Avm Önü