İstanbul Adalar, Saraylar, Şile, Ağva Turu

Tur Programı

09 Haziran- 08 Temmuz (Kurban Bayramı)- 14 Temmuz- 11 /25 Ağustos- 09 Eylül hareket

1. Gün : Siz değerli misafirlerimizle buluşma noktalarımızda buluşmamızın ardından keyifli yolculuğumuz başlayacaktır. Sabah saatlerinde her tarafı tarih kültür kokan İstanbul’a varıyoruz. Hepsi birbirinden güzel ve tarihi olan tüm eserleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Tarihi Yarımada gezimize başlıyoruz. İlk olarak Ayasofya Camiini ziyaret ediyoruz. Sultan Ahmet Meydanındaki 3500 yıllık bir tarihe sahip olan Dikilitaş’ı ve Eski Hipodrom Meydanı gezilerimizin ardından Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri “BlueMosque” olarak da bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizin Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve Osmanlı Devleti’nin 380 yıl boyunca idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra grubumuza özel düzenleyeceğimiz keyifli boğaz turunu gerçekleştiriyoruz. Bu esnada panoramik olarak Dolmabahçe sarayını da görüyoruz. Rehberimiz bilgilendirmeleri ile turumuzu tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bostancı vapur iskelesinden 09:15 Adalar vapuru ile Adalar Gezimize başlıyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir vapur yolculuğu sonrası Heybeliada’ya varıyoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmiş Eski Deniz Harp Okulu, İsmet İnönü Evi ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nun görülmesi sonrasında Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’da dileyen konuklarımız fayton ile ada turu yapılabilir, mevsim uygunsa yüzmek isteyen konuklarımız denize girebilir ya da sahilde Marmara manzarasına karşı çay içebilirler. Serbest zamanın ardından bostancıya dönüş için vapura geçiyoruz ve araçlarımıza geçerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından konaklama ve serbest zaman.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tarihi M.Ö 12.000 – 6.000’lere kadar inen Şile’ye varıyoruz. Şile Limanı, Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Şile Kalesi gezilerimizin ardından Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, Eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler’in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva’ya varıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından hemen Karadeniz’in mavi ve yeşil sularına doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Yemyeşil doğası, Karadeniz’in masmavi suları ile Ağva’da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapmayı unutmayın. Arzu eden misafirlerimizle Göksu nehrinde tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında belirlenen saatte buluşmanın ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

  2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda     05-11  Çocuk      03-05  Çocuk 
Kişi başı  1799TL 2199TL 1549TL  1049 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım ve araç içi ikramlar,
2 Gece oda yarım pansiyon konaklama,
Akşam yemeği (2), sabah kahvaltısı (2)
Boğazda tekne turu,
Programda belirtilen çevre gezileri,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

İstanbul Adalar, Saraylar, Şile, Ağva Turu

2 Gece 3 Gün
1799 2 Gece 3 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
  • İstanbul
  • Saraylar
  • Adalar
  • Şile
  • Ağva
Tur Kodu : GZG
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

23:55 Kızılay Avm Önü
00:10 Armada Avm Önü
00:20 Carrefoursa Avm Önü
00:30 Optimum Avm Önü