Gap Turu – 18-21 Kasım – Uçaklı Paket -Ankara Çıkışlı …..

Tur Programı

1.Gün : Ankara-Diyarbakır-Midyat

Sabah 06:30′ da Esenboğa Havalimanında buluşuyor check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından TK7140 tarifeli AnadoluJET Havayolları 07:55 uçağı ile Diyarbakır’a yolculuğumuz başlıyor. Diyarbakır’a varışımızın ardından bizleri bekleyen rehberimiz ve transfer araçlarımızla birlikte gezimize başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz (ekstra) yöresel serpme kahvaltısı ile ünlü tarihi Hasan Paşa Hanı’nda benzersiz bir kahvaltı yapabilirler. Gezimize İlk olarak Ulu Camii ile başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Şimdi yönümüzü Midyat’a çeviriyoruz. Birçok dizi ve filmlere ev sahipliği yapmış, çok kültürlü bu benzersiz kasabada, rehberimizle birlikte tarihi taş evli sokaklarda gezerek Midyat tarihii ve kültürünü tanıma fırsatımız oluyor. Telkâri takı ve gümüşüyle ünlü Midyat’a çarşıda alışveriş içi serbest zaman sonrası buluşuyor ve Konaklamayı yapacağımız Mardin’e yola çıkıyoruz. Mardin’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyor akşam yemeğimizi otelimizde alarak, odalarımıza dinlenmeye geçiyoruz.  (Yay Grand Hotel)

2.Gün : Mardin-Göbeklitepe

Sabah otelde aldığımız yöresel sabah kahvaltımızdan sonra bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e ulaşıyoruz. ‘Dinler ve Dillerin Başkenti’ olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’de gezimize başlıyoruz. Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak bir dönem Dünya’daki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümlerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Medreseden görünen Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek.Öğle yemeğimiz için restorana ulaşıyoruz. Ardından ulaştığımız Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı. Verilen serbest zaman sonrası bu keyifli şehirden ayrılarak Gap’ın baş kenti sayılan Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa Mardin yolu üzerinde bulunan yaklaşık M.Ö . 12.000 Yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepeye’ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbekli Tepe gezimiz sonrasında Şanlıurfa merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. (Newton Hotel)

3.Gün : Şanlıurfa-Harran

Sabah otelde aldığımız yöresel lezzetli doğal kahvaltının ardından. Şanlıurfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Urfa’nın manevi değerlerinden sayılan Hayatı Harrani Hazretleri’nin türbesini ziyaretimizin ardından Urfa merkeze ulaşıp buradaki gezimize başlıyoruz. Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Şanlıurfa Tarihi Bedesten Çarşı ve Hanlar blgesinde vereceğimiz serbest molanın ardından otelimize geçiyoruz. Otelimizde misafirlerimiz için düzenlenecek Urfa Sıra Gecesine katılacağız (Tur Ücretimize Dahil) sıra gecemizde hem eğleneceğiz hemde yöresel çiğköfte ve kebapların tadına bakma fırsatı bulacağız. Konaklama otelimizde. (Newton Hotel)

4.Gün : Halfeti-Gaziantep

Sabah otelde aldığımız yöresel sabah kahvaltımızdan sonra, Halfeti’ye yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Fırat Nehri kıyısındaki ufak ilçemiz Birecik’te soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan şirin dostlarımızı, Kelaynak Kuşları Koruma-Üretme merkezinde fotoğraflayacağız. Halfeti’den bineceğimiz teknemizle kısa bir yolculuğun ardından Orta çağın en önemli kale kentlerinden olan Rum kaleyi ve baraj inşasından sonra aynen Halfeti gibi büyük bölümü sular altında kalan Savaşan Köyü’nü tekne içinden fotoğraflayacağız. Yarısı suyun üstünde kalmış minaresiyle ilginç bir görüntü oluşturan köyde artık kimse yaşamıyor. Halfeti gezimizi tamamlamanın ardından, Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu İstiklal Madalyası ve muhteşem lezzetli mutfağıyla, birbirinden güzel “butik” tarihi ve turistik eserleri, fıstığı, baklavası, katmeri ve kebaplarıyla sizi baştan çıkarmaya çoktan hazırlandı! Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaikleri Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun doğudaki en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra alışveriş için serbest zama ve sonrasında buluşma ve havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından AnadoluJet Havayolu TK7125 sefer sayılı 17:55 Gaziantep-Ankara uçağında yerimizi alıyor ve Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka TATİLGROSS programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 489.00 2169.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 888.00 4444.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 678.00 1124.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 124.00 888.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 888.00 4444.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 888.00 4444.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 888.00 4444.00
4 Ocak 2019 – 11 Şubat 2019 888.00 4444.00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama BATUM KONAKLAMA GERÇEKLEŞTİĞİ TAKDİRDE OTELDE ODA KAHVALTI OLACAKTIR.BATUM AKŞAM YEMEĞİ EKSTRADIR)
 • Mercedes Travego ya da Man Fortuna Lüks Otobüsler İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Batum Turu
 • XX Tur Otobüs içi İkramları
 • XX Tur Güvencesi
 • Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
 • Otellerde Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı
 • Otellerde Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Gap Turu – 18-21 Kasım – Uçaklı Paket -Ankara Çıkışlı …..

18 - 21 Kasım
2099.00 18 - 21 Kasım
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Amasra Turu
 • Her Cumartesi
 • Günübirlik
 • Ankara Çıkışlı
Tur Kodu : G1
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

 • MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)