Çanakkale Bozcaada Assos Cunda Adası Kaz Dağları Turu

Tur Programı

24 Haziran- 08 Temmuz (Kurban Bayramı)- 22 Temmuz- 05/19 Ağustos- 02/23 Eylül hareket 

Siz değerli misafirlerimizi buluşma noktalarımızdan alarak Çanakkale yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün : Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Çanakkale’de ilk durağımız Gelibolu Yarımadası oluyor. Burada Çanakkale’nin simgesi haline gelen, Türk halkı için kutsal bir o kadar da değerli olan Çanakkale Şehitlikleri’ni ziyaret ediyoruz. I. Dünya Savaşında, Çanakkale Savaşları esnasında hayatını kaybetmiş olan Türk askerlerinin anısına yapılan ve 1960’da tamamlanarak açılan Çanakkale Şehitlikleri’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde keşfediyoruz. Burada tüm detaylarını dinlediğimiz Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha kutluyor, şehitlerimizi ise bir kez daha anıyoruz. Sonrasında siz misafirlerimizin anı biriktirmesi adına verilen serbest zamanın ardından Şehitliklerden ayrılarak Çanakkale’de bulunan otelimize geçiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyor ve ilk günümüzü bu şekilde tamamlıyoruz.

2.Gün : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bozcaada’ya geçmek üzere feribota hareket ediyoruz. Yarım saatlik feribot yolculuğumuzun ardından ulaştığımız Bozcaada bizlere eşsiz güzelliğiyle adeta kucak açıyor. Rehberimizle birlikte bu muhteşem adada yapacağımız gezide unutulmayacak anlar bizleri bekliyor olacak. Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesini ve bölgeye ait diğer önemleri noktaları keşfettikten sonra yine kendinize vakit ayırabilmeniz için verilen serbest zamanın ardından diğer durağımız bir başka büyülü kent olan Assos oluyor. Andezit kayalıkları üzerine kurulan bu şehir Antik Çağ’dan günümüze kadar önemini yitirmemiş oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Bu antik kentin en ünlü yapısı şehrin en tepesinde yer alan Athena Tapınağı’dır. Yine bu muhteşem şehirdeki agora tapınağı, hamam, tiyatro ve lahitler rehberimiz eşliğinde görüp keşfettiğimiz diğer noktalar oluyor. Turumuzun ikinci gününü burada verilen serbest zamanın ardından tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Assos’da veya Akçay’da bulunan otelimizde akşam yemeğimizi alarak geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.

3.Gün : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Çanakkale ve Balıkesir’e yayılan çok geniş bir coğrafyaya sahip Kazdağları oluyor. Yunan mitolojisinden Hristiyanlığa, Alevilikten Sünniliğe birçok inanç için kutsal olduğuna inanılan, çok özel bir yer olan Kazdağları bizim turumuzun da en özel noktalarından. Kazdağlarında bulunan Adatepe Köyü’nde gerçekleştireceğimiz gezide köyün dantel gibi sokaklarını, pırıl pırıl tarihi evleriyle İtalya’nın meşhur köylerini anımsatan muhteşem atmosferini tatma şansına erişiyoruz. Bu köyde yaptığımız gezintinin ardından vakit kaybetmeden muhteşem manzarasıyla bizlere ev sahipliği yapan Şeytan Sofrası’na geçiyoruz. Deniz ve üzerindeki irili ufaklı adalar, bu adaların en ünlüsü olan Midilli Adası’yla insanları büyüleyen adeta bir tablo içerisindeymiş gibi hissettiren bu doğa harikası karşısında geçirdiğimiz sürenin ardından turumuzun son noktası olan Ege’nin en gözde tatil bölgelerinden Cunda Ada’sını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Muhteşem denizi ve doğası, rengarenk ve nostaljik sokakları, tarihi dokusuyla bizleri karşılayan Cunda Adası’nı profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımlarıyla birlikte keşfe dalıyoruz. Yine rehberimiz tarafından Cunda Adası’na ait anı biriktirmeniz üzere verilen serbest zamanın ardından gün doğumuyla beraber aracımıza geçerek Ankara’ya doğru yola koyuluyoruz. İkramlar ve gerekli molalarımızla dönüş yolculuğumuzu sabah 06:00 sularında Ankara’ya ulaşarak tamamlıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

  2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
  1599 TL 1999 TL (3-6) Yaş 549 TL
      (7-12) Yaş 1299 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım ve araç içi ikramlar,
2 gece yarım pansiyon konaklama,
Feribot geçiş ücreti,
İkinci ve üçüncü gün sabah kahvaltısı,
Birinci ve ikinci gün akşam yemeği,
Programda belirtilen geziler,
Profesyonel rehberlik hizmeti,
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Çanakkale Bozcaada Assos Cunda Adası Kaz Dağları Turu

2 Gece 3 Gün
1599 2 Gece 3 Gün
Ziyaret Edilecek Yerler
  • Çanakkale Şehitlik
  • Assos
  • Behramkale
  • Bozcaada
  • Cunda Adası
  • Kaz Dağları
Tur Kodu : GZM
PAYLAŞ
Toplam Fiyat

Ulaşım Bilgileri

20.30 Kızılay
20.35 Milli Kütüphane
20.50 Armada Avm Önü
21.00 Bilkent Köprüsü
21.10 Ümitköy Köprüsü
21.20 Koru Sitesi Migros