Amasra Turu

Tur Programı

Doğasından, güzelliğinden, denizinden ve lezzetlerinden kendinizi alamayacağınız Karadeniz’in incisi Amasra yolculuğumuza Kızılay ‘da 07:00 ‘de buluşma ile başlıyoruz. Araç içi alacağımız kahvaltımız ve ikramlarımızın ardından  dinlenme tesisimizde kısa bir ihtiyaç molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. 11:30 civarı Amasra’ya ulaşıyoruz. Öncelikle yol üzerinde, Roma Dönemi’ne ait ve ülkemizde tek yol anıtı olma özelliğine sahip “Kuş Kayası” yol anıtını ziyaret ediyoruz.

Muhteşem deniz orman ve Amasra manzarasıyla sizi kısa bir süre baş başa bırakıyoruz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü Yer olan Bakacak Tepesinde Amasra ile ilgili bilgilerimizi rehberimizden alıp Amasra Merkeze gidiyoruz. Çarşıda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Dileyen misafirler bölgede bulunan restoranlarda istedikleri öğle yemeğini alabilirler. Öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrasında rehberimiz ile belirtilen noktada buluşarak sırasıyla Amasra Kalesi, Boztepe, Kale içi evleri, Fatih Camii ve Küçük Kilise ile Amasra gezimize devam ediyoruz. Gezi sonrası Amasra’nın meşhur Çekiciler Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dilerseniz tekne turu yapıyoruz. Turumuzu tamamlayıp Amasra’dan ayrılıyor ve yol üzeri gerekli molalarımızın ardından saat 22:00-22:30 civarı Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar / Kampanyalar

Tur Dönemi 0-3 Yaş Arası Yetişkin Tur Fiyatı
Her Cumartesi – Pazar Günü  Ücretsiz 379.00
     
     
     

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks araç ile ulaşım ve araç içi ikramlar,
Araçta kahvaltı,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Profesyonel rehberlik hizmeti,
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Amasra Turu

Günübirlik
379 Günübirlik
Ziyaret Edilecek Yerler
  • Küçük Liman
  • Çekiciler Çarşısı
  • Zindan Kalesi
  • Sormagir Kalesi
  • Amasra Kalesi
  • Kemere Köprüsü
Tur Kodu :
PAYLAŞ

Ulaşım Bilgileri

06.45 Kızılay Ofis Önü
07.00 Milli Kütüphane Gökkuşağı
07.05 Armada Alışveriş Merkezi
07.10 Cepa Kentpark Avm Arası
07.20 A City Premium Avm Önü
07.25 Batıkent Jandarma Karşısı
07.30 Açık Cezaevi İnfaz Kurumu
07.35 Giyim Dünyası Outlet Önü
07.45 Eryaman Göksu Göleti Önü