Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Yurtiçi Turlar
Eksen Turizm
Tamamı 1799 TL

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 

19.01 Tren ile Gidiş 23.01 Uçakla Dönüş 

20.01 Uçak ile Gidiş 23.01 Tren ile Dönüş

21.01 Uçak ile Gidiş 24.01 Tren ile Dönüş

27.01 Uçak ile Gidiş 30.01 Tren ile Dönüş

27.01 Tren ile Gidiş 31.01 Uçak ile Dönüş

 

Tren İle Gidiş Uçak İle Dönüş

1.Gün : Tren ile seyahat edecek misafirlerimiz Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyenler trenin restorant kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 24 saat sürecek yolculuğumuz 16:55’da başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde keyifli bir yolculuk yapılacaktır. 

2.Gün : Saat 23:45 Kars Garı’na varış. Otele transfer ve konaklama. Not:Tren saatlerinde gecikmeler olabilir. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, PTT Binası, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrasında otelimize ulaşıyor ve dinleniyoruz.

3.Gün : Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskan edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün : Sabah kahvaltı sonrası saat 11.30 Kars Havalimanı'na bırakılması. AnadoluJet'in saat 13.55 deki seferiyle Ankara'ya hareket. Saat 15.40 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.

 

Uçak ile Gidiş Tren İle Dönüş

1.Gün : Uçak ile gelecek konuklarımız AnadoluJet’in saat 11.50 deki seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Kars’a hareket edecekler. Saat 13.25'te Kars Havalimanı’na varış. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, PTT Binası, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrasında otelimize ulaşıyor ve konaklama otelimizde.

2.Gün : Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskan edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.-5.Gün : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve gün boyu serbest zaman. Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz ve akşam üzeri tren tren garına geçiyoruz. 23:55 trenle gidecek misafirlerimiz Doğu Ekspresi’nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşiyor ve yine 25 saatlik bir yolculuğumuz başlıyor. Gün boyu sürecek tren yolculuğunuz devam edecek. Konaklama trende. 

6.Gün :  Sabah saat 05:30 Ankara Tren Garına varış. Not: Tren kalkış ve varış saatlerinde değişiklik ve gecikmeler olabilir.

 

İki kişilik Odada Kişi Başı..... 1799 TL
Tek Kişilik Odada Kişi Başı... 2299 TL
0-2 Yaş Çocuk....279 TL
3-6 Yaş Çocuk....1449 TL
7-12 Yaş Çocuk....1599 TL

 

TUR ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER 

* Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon tren bileti ve Anadolujet ile uçak bileti,
* Lüks araçlarla ulaşım ve araç içi ikramlar,
* 3 Gece konaklama,(Sabah kahvaltı-Akşam yemek)
* Çıldır Gölü, Ani Harabeleri ve Kars gezileri,
* Profesyonel rehberlik Hizmeti
* 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Tur Rezervasyonu yapmak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, sizi arayalım...Adınız

E-mail

 

Soyadınız

Telefonunuz

 

Mesajınız